Що таке зменшення грудей?

Зменшення грудей (редукційна маммопластика) – це процедура, яка зменшує розмір грудей. Люди з непропорційно великими грудьми можуть відчувати біль у спині, шиї чи плечах та інші фізичні симптоми. Розмір грудей також може вплинути на вашу самооцінку та почуття добробуту. При операції зі зменшення грудей ваш хірург видаляє жир, тканину і шкіру грудей, щоб досягти більш комфортного для вас розміру грудей.

Ви можете бути кандидатом на зменшення грудей незалежно від того, чи призначили ви жінку при народженні (AFAB), чи призначили чоловіка при народженні (AMAB). Люди, які перенесли AMAB з такими станами, як гінекомастія (стан, при якому чоловічі груди ненормально збільшені), можуть прагнути зменшення грудей.

ДЕТАЛІ ПРОЦЕДУРИ

Що відбувається під час консультації щодо зменшення грудей?

Перед операцією зменшення грудей ви пройдете передопераційну консультацію. Протягом цього часу ваш хірург буде докладно вивчати історію хвороби, у тому числі запитувати вас, які ліки ви приймаєте, які у вас алергії, історію куріння і будь-які попередні операції. Вашому хірургу також буде потрібна конкретна інформація про вагітність і годування груддю, маммограми, особистий або сімейний анамнез будь-яких проблем з грудьми, а також про грудки грудей або біопсії в анамнезі. Ви повинні бути в хорошій фізичній та психічній формі, щоб перенести цю операцію.

Важливо, щоб ви були чесні під час цієї консультації. Це включає повну відкритість щодо своєї історії хвороби. Це також означає, що ви повинні бути дуже відкритими щодо того, чому ви хочете зменшити груди. Вам слід очікувати на обговорення емоційних проблем, з якими ви зіткнулися. Тобто, як ви почували себе, маючи справу з розміром грудей. Як ви відчули себе фізично? Які фізичні стани ви відчували?

Ваш хірург виміряє ваші груди. Вони можуть фотографувати. За цей час вони обговорять скільки тканин грудей слід видалити для досягнення бажаних результатів. Ви також дізнаєтесь, як підготуватися до операції та як спланувати своє одужання. Ваш хірург також може підготувати вас до цієї процедури, виконавши мамографію та обстеження грудей.

Як підготуватись до зменшення грудей?

Важливо дотримуватись інструкцій вашого хірурга щодо вітамінів, які ви можете приймати до та після операції. Так само дуже важливо їсти добре збалансовану їжу. Нікотин (куріння та інші тютюнові вироби) заважає загоєнню – вам необхідно на деякий час припинити вживання тютюнових виробів до та після операції, щоб забезпечити правильне загоєння. Так само вам, можливо, доведеться припинити прийом певних ліків, таких як аспірин, або деяких протизапальних засобів, таких як Motrin або Aleve. Ваш хірург проінструктує вас про це.

Створення домашньої зони відновлення

Перед тим, як піти на операцію, переконайтеся, що ви створили зону відновлення будинку, яка буде відповідати всім вашим потребам. Це має включати:

 • Знеболювальне, наприклад, ацетамінофен (Тайленол®).
 • Марлеві та чисті мочалки та рушники.
 • Вільні зручні футболки та блузки.
 • Хірургічні бюстгальтери.
 • Мазі з антибіотиками (тільки за порадою лікаря).
 • Телефон у межах досяжності від вашої основної зони відпочинку.
 • Журнали, фільми тощо.

Відновлення та подальший догляд

Вам знадобиться щонайменше один тиждень на роботі або навчанні. Деяким людям потрібно два тижні, але кожна ситуація змінюється. Ваш хірург проінструктує вас про наступні прийоми для зняття пов’язок та швів. Можливо, ви не зможете відновити фізичні вправи та інші важкі фізичні навантаження протягом щонайменше одного місяця після операції. Хірургія може викликати як фізичний, і емоційний стрес. Обов’язково повідомляйте свого лікаря про всі свої проблеми.

Як робиться зменшення грудей?

Залежно від вашої ситуації операцію зменшення грудей можна провести в амбулаторних умовах, або вам, можливо, доведеться залишитися в лікарні хоча б на одну ніч. У будь-якому випадку вам зроблять загальну анестезію, що означає, що вас приспать для процедури. Важливо, щоб з вами був хтось, хто міг би відвезти вас додому і залишитися з вами хоча б першої ночі, якщо ви не залишитеся в лікарні.

Сама операція займе від 3 до 5 годин. Хірург зробить розріз навколо соска, а потім униз на грудях у формі замкової щілини. Надлишки шкіри, тканин та жиру видаляються, сосок переміщається, а розрізи закриваються. Ваш хірург може використовувати дренажні трубки. Потім ваш хірург зашиває розріз та накладає пов’язку. Якщо ваш хірург вважає, що це необхідно, він попросить вас одягнути хірургічний бюстгальтер.

РИЗИКИ / ПЕРЕВАГИ

Які ускладнення та побічні ефекти операції зі зменшення грудей?

Слід очікувати, що ви відчуєте втому та відчуєте біль у грудях. Важливо відзначити, що після зменшення грудей у ​​вас залишаться шрами уздовж розрізів. Ці шрами постійні, але згодом вони зникнуть. Крім того, залежно від обсягу вашої процедури, ви не зможете годувати грудьми.

Не піднімайте важкі предмети протягом перших кількох тижнів, щоб зменшити напругу на розрізі та знизити ризик кровотечі. Ви також можете помітити втрату чутливості або зміну чутливості сосків через зменшення грудей. У деяких випадках зміна є постійною. Хоча вони рідкісні, у деяких людей можуть виникати певні ускладнення, такі як недостатнє загоєння, для чого може знадобитися пересадка шкіри.

Негайно зверніться до лікаря, якщо у вас виникнуть

 • Висока температура.
 • Незвичайні виділення з місця розрізу, зокрема гній. (Це може бути ознакою інфекції).
 • Ослаблення чи відшарування будь-яких швів перед тим, як їх передбачається знімати.
 • Збільшення однієї або обох грудей, пов’язане з болем та тиском.

ДОДАТКОВІ ДЕТАЛІ

Чи страхування покриває зменшення грудей?

Хороша новина: так, у багатьох випадках. Оскільки зменшення грудей вважається за необхідне з медичної точки зору, ваші шанси на отримання страховки великі. Але ви повинні обов’язково дотримуватися процедур, встановлених вашим оператором зв’язку. Ваш хірург повинен буде сфотографувати ваші груди, виміряти ваше зростання і вагу і докладно описати ваші фізичні симптоми, викликані збільшенням грудей, у листі. Нарешті, ваша страхова компанія розгляне приблизно кількість грудей, які потрібно видалити. Почніть спілкуватися зі своїм оператором якомога раніше і переконайтеся, що ви точно розумієте, які витрати вони покриють, наприклад, витрати на лабораторію, анестезіолога і т.п. Це позбавить вас головного болю в довгостроковій перспективі, коли у вас є більш важливі справи наприклад, зосередження уваги. на ваше одужання.

Операція зменшення грудей може відчуватися як зняття ваги з грудей. Вона може полегшити багаторічний біль у спині, плечах та шиї, а також покращити вашу самооцінку та образ тіла. Хоча амбулаторна процедура займає лише кілька годин, може пройти кілька тижнів, перш ніж ви зможете відновити діяльність, яка потребує фізичних навантажень. Обов’язково обговоріть ризики та переваги операції зі зменшення грудей зі своїм лікарем.